TIGK – Isı Geri Kazanım Cihazı

TIGK Isı geri kazanım cihazları ofislerde, evlerde, otellerde, gösteri merkezlerinde taze havanın sağlanması ve kirli havanın egzoz edilmesinde kullanılmaktadır. Egzoz edilen havanın enerjisi alüminyum plakalı tip ısı geri kazanım eşanjörü vasıtası ile taze havaya aktarılır ve enerji ekonomisi sağlanmış olur. İç ortamı iklimlendirmek için gerekli ekipmanın daha düşük kapasitelerde seçilmesini sağlar.

Fonksiyonları
– Ortamlara gerekli taze havayı sağlar ve iç ortam havasının kalitesini yükseltir.
– İç ortamdaki düşük kaliteli havayı tahliye eder.
– Egzoz havasının enerjisini kullanarak taze havayı koşullandırır.
– İç ortama verilen taze havanın filtrelenmesini sağlar.

Dışarıdan alınan taze havanın ortam koşullarına getirilmesi için gereken enerjiyi azaltır. Yüksek verimli plug fanlar sayesinde elektrik tüketimini azaltır.  Enerji tasarrufuna bağlı olarak CO2 emisyonunu azaltır ve çevre kirliliğini önler. Egzoz ısısının geri kazanımından dolayı, iklimlendirme sistemlerinin ilk yatırım ve işletme maliyetlerini düşürür.

Panel, dış sacı galvaniz RAL9002 PÜR-PA, iç kısmı galvaniz sac olan çift cidarlı panellerden oluşur Isı transferi en iyi şekilde muhafaza edilmektedir. Çift cidarlı panelleri sayesinde ses seviyesi oldukça düşüktür. Servis ve bakım amacıyla, müdahale kapakları sayesinde, motor, eşanjör ve filtre tertibatına kolaylıkla ulaşma ve müdahale edebilme özelliğine sahiptir.

– Yüksek verimli alüminyum plakalı eşanjör sayesinde iklim koşullarına göre %70’e varan termal verim sağlar.
-Cihaz yüksekliğinin düşük olması sayesinde asma tavan uygulamalarında kolaylık sağlar. Kolay servis imkanına sahiptir. CE Sertifikası’na sahiptir.
-Opsiyonel aksesuarları ile kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılar.
-Düşük ses seviyesine sahiptir.
-Modeller 500 m3/h ile 4000 m3/h arası değişen kapasitelerde 8 farklı modeli bulunmaktadır.