THMF-E – Elektrostatik Filtreli Mutfak Egzost Fanı

Elektrostatik filtreli mutfak egzost fanlarımız, 5000-22500 m3/h kapasite aralıklarında THMF-E50, THMF-E75, THMF-E100, THMF-E150, THMF-E225, olarak TSE 60335-1 ve TSE 60335-2-80 standartları doğrultusunda üretilmektedir.

 

Aktif Karbon Filtre

Galvaniz metalden silindir şeklinde üretilen filtreler çok yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Silindir kartuşlar pellet aktif karbon granüller ile doldurulmakta ve ihtiyaç duyulduğunda silindir kapakları açılarak mevcut karbon değiştirilebilmektedir. Hava debisine ve kullanım yerine göre 4,6,8 veya 16 kartuşlu modelleri mevcuttur.Kapaklar üzerine yerleştirilmiş paneller sayesinde montesi ve demontesi rahatlıkla yapılabilmektedir. Montaj kasası ile kapak arasında conta bulunmaktadır.

 

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik filtre sistemleri, hava emiş prensibi kullanır. Hava, fan / motor tarafından çekilir. Kirli hava yıkanabilir metal ızgaralı metalyağ filtreden geçer. Bu filtre tuzakları büyük toz parçacıklarını bloke eder. Kalan parçacıklar, (0.01 mikron gibi küçük bazı parçacıklar dahil) güçlü bir elektrik yükü ile yüklenir. Yüksek gerilimli elektrik alanından (ionize bmlümden) geçirilerek süzülür. Yüklü olan parçacıklar eşit aralıklı parallel plakalar ile birlikte bir dizi koleksiyoncu alüminyum plaka tarafına geçer. Her alternatif palakalar aynı polarite ile tehsil edilir. Sonuç olarak toplar, arındırır ve geri püskürtme metodu ile steril olarak iade eder.

TEZEL Marka Cihazlarımız ile, hava üzerine yapışık olan; zehirli kimyasal atık gaz, yağ, is, koku ve duman moleküllerini iyonizasyon bölümünde yüksek voltaj elektrik yükü ile yükleyerek, toplayıcı bölümlerinde karşı yüklü toplama yüzeylerine aynı bir mıknatıs gibi yapıştırmaktadır. Toplayıcı filtre kolayca yerinden sökülerek çıkarılır, yıkanıp temizlenerek, kuruyunca yuvasına geri takılır. Cihaz çalıştırıldığında hazır ve görevinin başındadır.

Hazırlanıyor…